Roubenka Mila - Ubytování v soukromí Ostružná.

ROUBENKA MILA
Miloslava Ottová
Ubytování v soukromí Ostružná

                

VOLNÉ  APARTMÁNY  1. - 12.  KVĚTNA  2024VOLNÉ  APARTMÁNY   VÍKEND  24.5. - 26.5.2024    

                                     

 

 

 

                                     

Lesní bar

V horském prostředí Jeseníků se nachází tzv. lesní bar, který je umístěn nad obcí Horní Lipová (cca 2 km od vlakové zastávky v Horní Lipové, cesta je značená šipkami). Jedná se o malebný dřevěný komplex, který si zamilují jak děti, tak i dospělí. Turisté zde mají k dispozici širokou škálu nápojů, které chladí studená pramenitá voda, mohou si uvařit kávu nebo čaj, a na zdejším ohništi si upéct špekáček nebo klobásku.

Výsledek obrázku pro lesní bar

Termální lázně Velké Losiny

Termální park ve Velkých Losinách nabízí relaxační a regenerační vodní svět, bazény napouštěné přírodní termální vodou. Ve venkovním areálu termálního parku naleznete 4 bazény, uvnitř je jich dokonce 5. Můžete využít i nabídky saunového světa a relaxovat v sauně finské, solné, parní, aromatické či se osvěžit v ledové komoře. Samozřejmostí je i dětské brouzdaliště, tobogán, divoká řeka a různé vodní trysky. Během návštěvy termálů probíhají i animační aktivity – např. cvičení v bazénu. Využít můžete i široké nabídky masáží. V termálním parku můžete doplnit energii a posílit své tělo v samoobslužné restauraci.

Související obrázek

Jeskyně Na Pomezí

Jeskyně Na Pomezí jsou krasové jeskyně s krápníkovou výzdobou ležící v zalesněném svahu vedle silnice vedoucí z Lipové-lázně do obce Vápenná. V oblasti se vyskytuje několik jeskyní. Přístupné jeskyně s délkou téměř půl kilometru vynikají bohatou krápníkovou výzdobou s jezírky. Jde o největší a nejnavštěvovanější jeskyně v tzv. Jesenickém krasu.

 

Jeskyně Na Špičáku

Nacházejí se mezi obcemi Písečná a Supíkovice, 10 km severně od města Jeseník. Ukryty jsou v podzemí kopce zvaného Velký Špičák. Jde o zajímavý jeskynní labyrint, zpřístupněno je 220 m chodeb. Prohlídková trasa je bezbariérová.

Mechové jezírko - Rejvíz

Toto chráněné území leží na rozvodí Černé Opavy a Vrchovištního potoka. Je tvořeno dvěma spojenými vrchovišti, v jejichž středech se nachází rašelinná jezera - mechová jezírka. K tzv. Velkému mechovému jezírku vede naučná stezka. Ta kopíruje cestu nejprve zároveň s modrou turistickou značkou do Dětřichova a po 2 km z ní odbočuje povalový chodník k jezírku. Tzv. Malé mechové jezírko se nachází asi 1 km od osady Rejvíz, dnes je již zcela zarostlé a veřejnosti nepřístupné.

Šerák

Šerák (1351 m n. m.) patří mezi nejpopulárnější jesenické vrcholy. Nejjednodušší přístup na něj je pěšky nebo lanovkou z Ramzové přes Čerňavu. Pod vrcholem Šeráku stojí kamenná Jiřího turistická chata s občerstvením. Odtud můžete pokračovat po hlavní hřebenové magistrále Jeseníků na Obří skály, Keprník, Vřesovou studánku, Červenohorské sedlo, nebo přes chatu Švýcárnu na Praděd.

Karlova Studánka

Lázně Karlova Studánka leží cca 15 km severozápadně od města Bruntál. Proslavily je prameny železité kyselky i čisté horské lesnaté prostředí. Toto známé lázeňské letovisko je oblíbeným turistickým centrem, odkud je dobrý výchozí bod na Praděd. Tradice říká, že je zde nejčistší vzduch ve střední Evropě.

Praděd

Hora Praděd (1492 m. n. m.) je nejvyšším vrcholem Jeseníků i celé Moravy. Jedná se o významnou křižovatku turistických tras. Můžete se sem vydat pěšky z Červenohorského sedla (1013 m. n. m.) přes chatu Švýcárnu (8 km). Další přístup je možný z parkoviště Hvězda nad Karlovou Studánkou. Odtud jezdí autobusová kyvadlová doprava asi 8 km k chatě Ovčárna. Dál musíte pokračovat pěšky okolo chat Barborka, Kurzovní, stále po asfaltové silnici až na vrchol (cca 4 km). Ve výšce 80 m je prosklená kruhová vyhlídka, na kterou je možno se dostat jen výtahem. Za příznivého počasí je odtud unikátní výhled na blízké i daleké okolí. Lze spatřit např. Lysou horu a Radhošť, vzácně i Vysoké Tatry a Malou Fatru či Nízké Alpy. Vysílač s rozhlednou je otevřen po celý rok. I okolí vrcholu Pradědu stojí za zmínku - Bílá Opava (kouzelná říčka, podél které vede známá stezka), Divoký důl (zarostlá prudce klesající soutěska), Petrovy kameny (3 mohutná skaliska, podle pověstí místo setkávání čarodějnic) a Velká kotlina (floristicky nejbohatší lokalita v ČR).

 

Údolí řeky Bílé Opavy

Naučná stezka Bílá Opava prochází po mnoha mostcích, schodištích a lávkách po březích Bílé Opavy - nejkrásnější horské bystřiny Jeseníků. Kromě několika vodopádů, četných kaskád a peřejí, skalních útvarů a romantických zákoutí smrkového pralesa Vám naučná stezka Bílá Opava na sedmi informačních tabulích nabízí i základní informace o přírodě této jedinečné rezervace. Úvodní tabule naučné stezky je umístěna na odbočce ze silnice z Karlovy Studánky na Vidly a končí u chaty Barborky. Stezku je však možné jít i stranou opačnou – z kopce – tzn. od Barborky dolů do Karlovy Studánky.

 

Králický Sněžník

Králický Sněžník je pohoří, jenž se rozprostírá mezi Jeseníky a Orlickými horami. Vrchol Sněžníku se nachází ve výšce 1424 m. Masiv Králického Sněžníku je označován jako "střecha Evropy", poněvadž jeden z jeho vrcholů - Klepý - tvoří hlavní evropské rozvodí, voda z jeho svahů je potoky a řekami odváděna do přítoků Černého, Severního a Baltského moře. Na jeho vrcholu se stýkají hranice Moravy, Slezska a Polska. Zdejšími zajímavostmi jsou hraniční sloup a soška slůněte. Z vrcholu je nádherný výhled na Orlické hory, Staroměstsko a Hrubý Jeseník. Za dobré viditelnosti lze spatřit i Olomouc, Krkonoše a Beskydy. Nedaleko vrcholu se nachází studánka, ze které pramení řeka Morava. 

Výsledek obrázku pro kralický sněžník

Poutní areál Hora Matky Boží v Dolní Hedeči („Kopeček“)

Tento monumentální barokní klášter s kostelem Nanebevzetí Panny Marie, ambity, kaplí Svatých schodů, pramenem, hřbitovem a poutním domem najdete na Mariánském kopci nad městem Králíky. V roce 2018 byl celý areál prohlášen národní kulturní památkou. Z Králík vede ke klášteru malebná, lipovou alejí lemovaná, křížová cesta. Z Mariánského kopce je taktéž krásný výhled na Králíky a Králický Sněžník.

Vlastivědné muzeum a Vodní tvrz - Jeseník

Vlastivědné muzeum Jesenicka se nachází v budově původní vodní tvrze. Zde jsou instalovány stále expozice jako geologie a mineralogie Jesenicka, fauna a flora Jesenicka, expozice Vincenze Priessnitze, historie a archeologie Jesenicka či expozice čarodějnických procesů. Opakovaně tu však probíhají krátkodobé výstavy týkající se např. světových válek či vánočních svátků.

 

Rozhledna Zlatý Chlum

Dominantou malebného městečka Jeseník je kromě Priessnitzových lázní také nedaleký vrchol Zlatý Chlum s kamennou rozhlednou. Z věže je úchvatný výhled na Otmuchovské jezero v Polsku. Jižní výhled zachycuje celé pásmo Hrubého Jeseníku od Pradědu až k Šeráku. Za příznivého počasí je západním směrem viditelné pohoří Králického Sněžníku a severozápadním Rychlebské hory. Přístup na Zlatý chlum vede z Jeseníku, z České Vsi i z Rejvízu.

Křížový vrch

Křížový vrch se vypíná nad městem Jeseník. Přístupný je po značené turistické stezce lesem nebo autem po silnici (směr Dětřichov). Na jeho vrcholu se nachízí malebný kostelík Sv. Anny, vyhlášená restaurace, kde si můžete pochutnat zejména na zvěřině i nádherný výhled na panoramata Hrubého Jeseníku. 

Výsledek obrázku pro křížový vrch

Priessnitzovy léčebné lázně

Lázně Jeseník navazují na léčbu Vincenze Priessnitze. Areál lázní je citlivě vsazen do krajiny a skýtá jedinečný výhled na celý hlavní hřeben Hrubého Jeseníku. Uvnitř hlavní budovy sanatoria se nachází veřejnosti přístupný krytý bazén vybavený vodopádem a vířivkou. Za návštěvu stojí i zdejší oblíbený minigolf. V létě si zde můžete navíc zahrát i tenis.

Balneopark v areálu Priessnitzových lázní

V Priessnitzových lázních v Jeseníku najdete evropskou raritu, balneopark, který se rozprostírá nad lázeňským areálem. Pojetí balneoparku navazuje na tradiční vodoléčebné metody Vincenze Priessnitze a rozvíjí jeho světově proslulou filozofii léčby vodou, sluncem a pohybem. Balneopark, postavený v přírodním areálu kudy protéká léčivý pramen, je koncipovaný jako stezka "vodní zahradou" s jednotlivými zastaveními, která začíná u informačního centra za hlavní lázeňskou budouvou Priessnitz. Jednotlivé zastávky trasy, vedené kolem starých pramenů, jsou citlivě zabudovány ve svazích. V balneoparku můžete vyzkoušet Priessnitzovy přírodní lázně horních a dolních končetin: koupel nohou s akupresurou, Priessnitzovu lavičku, střiky, přírodní sprchu se studenou pramenitou vodou či terasy pro odpočinek i cvičení. Ve větším bazénku se 60 cm vody se chodí s nohama ponořenýma do půli stehen čapím pochodem a kádě na zvýšeném podstavci zase slouží pro koupele rukou. Těšit se můžete také na různé bazénky a vodotrysky. Jinde lze zkusit chůzi po různě velkých oblázcích. Priessnitzova léčba napomáhá snížení vysokého krevního tlaku, posílení imunitního systému, vymizení alergických projevů nebo léčbě bolesti hlavy.

 

Letní koupaliště v Jeseníku

Areál letního koupaliště leží přímo v centru města Jeseník. Naleznete zde bazén s délkou 50 m, dětské brouzdaliště, skluzavku, restauraci s terasou, bufet, kavárnu-hernu, fitcentrum, saunu, kulečník, hřiště na beachvolejbal, nohejbal, a kuželky. Bezplatně si zde můžete zapůjčit slunečník.

 

Přírodní koupaliště v Písečné

Osm kilometrů od Jeseníku se nachází zatopený pískový lom o rozloze 3,5 ha, jehož návštěva během parného léta jistě přijde vhod. Pískovně se přezdívá „rybník Florian“ nebo jednoduše „jezero“. Má travnato-pískový břeh a bahnito-písčité dno. U rybníku se nachází stylová restaurace U Jezera. 

Zlaté Hory

Jde o proslulé poutní místo a turisticky atraktivní lokalitu. Mezi zdejší významné památky patří farní kostel Nanebevzetí Panny Marie, poutní kostel Panny Marie Pomocné, Kaple Sv. Rocha, ke které vede Křížová cesta, zříceniny hradů Edelštejn, Leuchtenštejn a Koberštejn a Biskupská hora s rozhlednou. Nejnavštěvovanějším místem je však Zlatokopecký skanzen zlatorudných mlýnů s hornickou osadou. Jde o repliku vodou poháněných středověkých hornických mlýnů zhotovených podle dobových nákresů a dřevěného hornického srubu. Tyto prostory jsou využívány při každoročních soutěžích v rýžování zlata.

Naučná stezka Pasák

Tato naučná stezka Vás provede působivým okolím Branné. 12,5 km turisticko-rekreační trasy lemuje 14 zastavení. Začátek stezky je v obci Branná pod železniční stanicí, vede přes louky s bohatou květenou až k přírodní památce Pasák. Jde o soustavu skalních srubů a izolovaných skalek se zajímavými erozními útvary. Právě jeden z těchto útvarů dostal podle pověsti o zkamenělém pastýři jméno „Pasák“. Stezka dál pokračuje přes louky směrem k Aloisovu, kolem hájenky Banjaluka (zbytky úzkorozchodné železnice), okolo pohraničního opevnění a nivy říčky Branná zpět do Branné. Kvůli častým skalním výchozům je určená pouze pro pěší. K zajímavostem stezky patří dva metry vysoké skalní okno. Z vrcholu Pasák je široký rozhled po hřebeni Jeseníků a na Králický Sněžník.

Expozice hudebních nástrojů – Skiland Ostružná

V restauraci Skiland můžete navštívit ojedinělou výstavu více než devíti set hudebních nástrojů z různých koutů světa. K vidění jsou zde např. housle, violy, akordeony, kytary, mandolíny, citery, čínské dvoustrunné housle erhu, indický sitár, africké bubínky, tibetská trubka rkang dung, harfa saung gauk z Barmy aj.

Související obrázek

Pivovar Cestář – Ostružná

Příjemná obsluha, výborné pivní speciály a útulné prostředí s krbem a verandou – to je rodinný pivovar Cestář v Ostružné. Zastavte se „na jedno“!

 

Restaurace Skiland Ostružná – bowling

Špatné počasí? Jděte bowling!

Rezervace na tel.: 777 254 542.

 

Letní bobová dráha – Petříkov

Atraktivní sportovní zařízení, první svého druhu v ČR. Boby jsou opatřené brzdou, lze volit optimální rychlost a styl jízdy, umožňují samostatnou jízdu dětí od 7 let. Dráha nabízí 100 m převýšení (největší v ČR) a max. rychlost 45 km/h. Vyzkoušet si zde můžete i lukostřelbu.

 

Vojenské opevnění

Mezi Ostružnou a Brannou se nachází část bývalého československého opevnění vybudovaného po 1. světové válce - pěchotní srub StM - S 52 a srub StM - S 50. Vojenské bunkry jsou otevřené a nabízí možnost prohlídky. Ve městě Králíky můžete navíc navštívit i Vojenské muzeum, dělostřeleckou tvrz Hůrku a Boudu a pěchotní srub K S 14 „U Cihelny“.

Ramzová - horské minikáry

Nachází se v lyžařském středisku Ramzová. Na start Vás vyveze pozemní výtah (speciální vlek) a pak už záleží na Vaší odvaze, jakou rychlostí dráhu projedete. Délka výtahu je 350 m a délka dráhy pak 855 m. V okolí jsou i další zajímavé atrakce, například zorbing a paintball. V zimních měsících pak snow tubing a snowcart.

 

Horská chata Paprsek

Chatu Paprsek, výbornou základnu pro horskou turistiku, najdete na jednom z nejkrásnějších míst v Jeseníkách, na rozhraní tří horských celků - Hrubého Jeseníka, Rychlebských hor a Králického Sněžníku. Chata se nachází v oblasti s nulovým průmyslovým znečištěním. Turistická trasa na Paprsek vede lesem, kde si můžete v létě natrhat sladké borůvky nebo si cestu zpříjemnit hledáním hub. Na pláni, která chatu obklopuje, nechali majitelé podle historických dokumentů roku 2009 vybudovat malebnou dřevěnou kapličku, která byla v září téhož roku vysvěcena. 

 

Vozka

Hora Vozka (1377 m. n. m.) se nachází v Hrubém Jeseníku mezi Červenohorským a Ramzovským sedlem. Na vrcholu hory jsou výrazná skaliska s výškou až 7 m. Tvary a tajemnost těchto útvarů vedly ke vzniku mnoha pověstí. Nejznámější hovoří o tom, že zde zkameněl vozka s povozem za trest, když v období hladomoru podkládal pod kola vozu bochníky chleba. Skály, připomínající tvarem povoz s vozkou i koňmi, proto dostaly název "Vozka".

Výsledek obrázku pro vozka hora

Relax centrum Kolštejn - Branná

Ideálním místem k odpočinku po náročném dni je Relax centrum Kolštejn v Branné. Jedná se o největší saunový komplex v Jeseníkách. Relaxovat zde můžete v sauně bylinkové, keltské či finské. V nabídce je i tepidarium, wellness čajovna a Kneippova koupel.  Jsou zde i masážní sprchy a vyhřívané lavice. Domluvit si lze i masáže, zábaly či kosmetiku. V budově Relax centra je i fitness, bowling a restaurace.

Hrad Kolštejn - Branná

V Branné můžete navštívit i zříceninu původně gotického hradu, částečně přestavěného na zámek, Kolštejn. Stojí na skalnatém útesu v nadmořské výšce okolo 630 metrů. Vystavěn byl v letech 1306 – 1310. V době renesance a raného baroka došlo ke stavebním úpravám hradu, avšak nová zástavba po požáru roku 1770 zanikla. Na hradě se v letních měsících konají jarmarky a večerní prohlídky s baterkou.

Cukrárna U Zámku a zdejší lahodná staroměstská máslová trubička

Příjemná cukrárnička s terasou na náměstí v Branné je otevřená v letních měsících (od poloviny června). V té době si zde můžete dát výbornou kávu, zákusky, zmrzlinu, ale hlavně zdejší vyhlášenou máslovou trubičku. Tyto již tradiční trubičky se vyrábí z listového těsta, čerstvého másla, domácích vajec a kvalitní mouky. Trubičky jsou plněné jemným krémem, který se přímo rozplývá na jazyku. Honí Vás mlsná? Tak honem do Branné! Mimo otevírací dobu si můžete trubičky zakoupit přímo ve výrobně - stačí zazvonit na dveře vedle cukrárny, vpravo.

Ruční papírna Velké Losiny

Ruční papírna Velké Losiny je podnik vzniklý koncem 16. století v obci Velké Losiny díky rodu Žerotínů. Jde o jednu z našich nejnavštěvovanějších památek. Základní prohlídkový okruh zahrnuje muzeum papíru a pracoviště výroby, v rámci něhož můžete zhlédnout základní typy papíru, poučit se o vývoji papírnictví, prohlédnout si zajímavé výrobky, druhy lisů apod. Součástí prohlídky je i instruktážní video a ukázka výroby. Doplňkový okruh pak zahrnuje zajímavosti technického rázu – vodní náhon, turbínu, kotelnu atd. Po prohlídce si můžete na památku zakoupit zdejší výrobek v místní prodejně.

 

Zámek Velké Losiny

Tento nádherný renesanční zámek stojí na začátku rozlehlého údolí řeky Desné v podhůří Jeseníků. Prohlídkových okruhů je zde celkem pět. Pro děti je zde pak možnost zakoupit ilustrovaného průvodce – pracovní listy s názvem „S pastelkami po zámku“, které je jistě zabaví a navíc se dozví spoustu zajímavostí z historie tohoto památkového objektu. Zámek přežil bez úhony třicetiletou válku, díky čemuž mohou návštěvníci spatřit ojediněle zachovalé interiéry zdobené výjimečnou kolekcí gobelínů a kožených tapet. Za zmínku stojí i nejstarší dvousedadlová nosítka na světě nebo zámecká knihovna. Jelikož zámek dodnes nepodlehl elektrifikaci, probíhají tu v létě večerní prohlídky s baterkou. Velmi příjemná je také procházka zámeckým parkem. Zámek nechvalně proslul čarodějnickými procesy. Natáčely se zde filmy jako Kladivo na čarodějnice či Bathory.

Velkolosinské pralinky

Přivezte si domů sladký poklad – ručně vyráběné čokoládové pralinky z dílny mezinárodně oceněné cukrářky Jany Kašparové. V její provozovně ve Velkých Losinách si můžete objednat dort dle svého přání ke slavnostním příležitostem, zakoupit již hotové sladké produkty – s čokoládou i bez, anebo se jen pokochat jejím uměním. Paní Kašparová zde prodává i víno či originál medovinu z Jeseníků.

 

Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně

Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně se v roce 2005 zařadila mezi 7 největších divů České republiky. Leží v katastru obce Loučná nad Desnou, v okrese Šumperk. Elektrárna má tři "nej": největší reverzní vodní turbínu v Evropě, elektrárnu s největším spádem v ČR a největší instalovaný výkon v ČR. Výstavba elektrárny byla zahájena v květnu 1978. Na počátku osmdesátých let však byla z rozhodnutí centrálních orgánů převedena do útlumového programu, rozhodnutí stavbu dokončit padlo až po roce 1989. Disponuje dvěma nádržemi – horní a dolní.

Výsledek obrázku pro dlouhé stráně

Zámek Jánský Vrch

Renesanční zámek vypínající se na skalnatém kopci nad městem Javorník. Jeho prohlídka sestává ze čtyř různých okruhů, podle zájmů návštěvníka. V rámci prvního okruhu můžete vidět reprezentační místnosti a zdejší vyhlášenou sbírku více než dvou set dýmek, druhý okruh Vás provede hospodářským zázemím zámku, třetí okruh je věnován hostinským pokojům a čtvrtý okruh Vás zavede doslova až na půdu. Zámek nově nabízí i speciální kostýmovanou prohlídku pro rodiny s dětmi. 

 

Nýznerovské vodopády

Nýznerovské vodopády leží na Stříbrném potoce u obce Nýznerov. Jde o soustavu kaskád a vodopádů s celkovou výškou 14 m. Průtok Stříbrného potoka je dost vysoký a vodopády jsou proto velmi působivým místem. Nejsnadnější přístup je po lesní silničce z  Nýznerova (směr Javorník), která je přístupná jen pro pěší (15 – 20 min.).

Židle na sedmi lánech

Jedinečné umělecké dílo - dvě židle a stůl v nadživotní velikosti čnící na kopci v krásném prostředí Jeseníků. Fotku odsud musí mít každý. Židle najdete v Rychlebských horách na trase Žulová - Javorník.

Rychlebské cyklostezky

Rychlebské stezky vznikly zrekonstruováním starých loveckých chodníků. Zkušeným jezdcům nabízejí maximální zážitky z jízdy na horském kole. Nejde o trasy z bodu A do bodu B, ale o několik propojených okruhů, které začínají i končí v Černé Vodě. Smyslem není dojet co nejdál a urazit co největší počet kilometrů, ale užít si jedinečnou krajinu Rychlebských hor s hlubokými lesy, obrovskými žulovými balvany, opuštěnými lomy a horskými potoky. Trasy v celkové délce přes 40 km vás protáhnou přes suťová pole i přes brody, někde vedou jen jemným zářezem v hlinité půdě, jindy jsou umně vyskládány z opracovaných kamenů. Veškeré zázemí najdete v obci Černá Voda (Infocentrum, Testcentrum). Stezky jsou určeny zkušeným cyklistům, kteří zvládají technickou jízdu v terénu.

Výsledek obrázku pro rychlebské cyklostezky

Stezka v oblacích Dolní Morava

Jedná se o impozantní stavbu, která návštěvníkům umožňuje projít se v korunách stromů s jedinečným výhledem na horské masivy v okolí. Na vrchol stezky Vás dovede síť dřevěných cest, které se navzájem proplétají. K cestě dolů můžete použít nerezový tobogán s okýnky. Za účelem přesunu z jednoho patra do druhého pak mohou turisté vyzkoušet atrakci nazvanou rukáv vyrobenou z husté sítě. K odpočinku zde slouží relaxační síť. Stezku v oblacích najdete v obci Dolní Morava poblíž horní stanice lanovky Sněžník ve výšce 1116 metrů.

 

Venkovský skanzen s ovčí farmou v Domašově

Skanzen je umístěn v bývalé zemědělské budově v Bělé pod Pradědem a jeho expozice zahrnuje historické zemědělské stroje a nástroje, ale i předměty běžně používané v domácnostech a hospodářstvích horského venkova Jeseníků, zejména 19. a 20. století. Na skanzen navazuje vedlejší prodejna sýrů z kravského, ovčího a kozího mléka a dalších mléčných výrobků Zemědělského družstva Jeseník. Možná je i prohlídka místního chovu ovcí a koz.

Výsledek obrázku pro sheep clipart

Adrenalin Park - Ranč Orel

Jako v dobách divokého západu se můžete cítit na Ranči Orel v obci Česká ves. Turisté zde mají možnost navštívit jízdárnu a pozorovat svět z koňského hřbetu. Děti se mohou vyřádit v lanovém centru. Dále je zde k dispozici půjčovna čtyřkolek a terénních koloběžek. Můžete si tady zahrát paintball či střílet z luku.

Zemědělský skanzen, muzeum veteránů a zoopark Rapotín

Unikátní zemědělský skanzen, veteran muzeum a zoopark vítá návštěvníky v Rapotíně u Šumperka. Z předmětů všeho druhu rozmístěných v bývalé zemědělské usedlosti na návštěvníka dýchne řemeslná zručnost obyvatel Šumperska a Jesenicka. Skanzen a muzeum veteránských strojů nabízí nevšední přehlídku koňských povozů, jízdních kol, motocyklů i automobilů, nechybí traktory a další zemědělské i vojenské exponáty, doplněné řadou kuriozit. V malé zoologické zahradě pak mohou návštěvníci spatřit opice, pštrosy, velbloudy, lamy, koně, ovce kozy a další domácí i cizokrajná zvířata. Zájemci se mohou projet na koni, oslovi nebo velbloudovi a kluci všeho věku mají také možnost prolézt si skutečný tank T34 z roku 1944. V muzeu veteránů se nachází sbírka historických motocyklů, automobilů, klubové trofeje, dokumentace motoristického hnutí jesenického regionu, prezentace úspěchů známých závodníků z autokrosu, motokár, silničních motocyklů a dalších. 

 

 

Miloslava Ottová
724 707 056  
IČ: 87157624, DIČ:CZ6158031341

Rezervace ubytování

 

Provozováno CMS / E-shop (c)2023 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies